4 martie 2012

Live TEXT : Fc Vaslui - Petrolul Ploiesti

Cu toate ca Fc Vaslui a avut meci pe teren advers , a reusit sa aduca o victorie de 2 -1 . Golurile echipei FC Vaslui au fost marcate de Wesley si Stanciu . Mai multe detalii mai jos in Live Text .
  • 90+4'
    Final meci
  • 90+2'
    Schimbare A intrat Bello în locul lui Temwanjera
  • 89'
    Gol Stanciu a recuperat un balon în banda dreaptă, a trecut de doi adversari şi a şutat superb sub transversală din afara careului
  • 87'
    Cartonas galben Străuţ vede galben după un fault tactic la Paito
  • 84'
    N'Doye a trimis din careu o minge venită din corner, dar prea slab pentru a crea pericol, după care faza s-a încheiat cu un corner după alte câteva bâlbe ale petroliştilor
  • 83'
    Milanov a centrat pe colţul scurt pentru Temwanjera, dar reluarea acestuia a fost deviată în corner
  • 78'
    Schimbare A intrat Roman în locul lui Borza
  • 78'
    Milanov a centrat în careu, mingea a juns la Stanciu, acesta a driblat şi a şutat în forţă, dar mingea a trecut milimetric pe lângă colţul lung
  • 77'
    Stanciu a centrat în centrul careului, de unde Wesley a trimis spre poartă, însă Gritti a respins în corner
  • 76'
    Schimbare A intrat Gheorghiu în locul lui Adailton
  • 73'
    Sânmărtean a făcut o super fază în banda stângă, unde a trecut frumos de doi adversari, însă şutul a trecut la o palmă de bara porţii lui Gritti
  • 70'
    Temwanjera a pătruns în forţă în careu, dar a fost blocat la timp de Gritti
  • 69'
    Schimbare A intrat Florentin Dumitru în locul lui Boud'Jemaa
  • 68'
    Cartonas galben Stanciu vede galben
  • 67'
    Stanciu a recuperat o minge la 25 de metri şi a şutat puternic, dar Gritti a prins
  • 66'
    Cartonas galben N'Doye vede galben
  • 65'
    Adailton trage puţin pe lângă poartă din lovitură liberă parcă trasă la indigo după cea de mai devreme
  • 63'
    Gol Wesley transformă fără emoţii penalty-ul
  • 63'
    Cartonas galben Bikana vede galben
  • 63'
    Milanov a recuperat un balon la marginea careului şi a fost împins în care de Bikana, gest cu care l-a convins pe Haţegan să acorde penalty
  • 60'
    Adailton a executat pe colţul lung, pe jos, lovitura liberă de la 20 de metri, dar Gritti a respins
  • 59'
    Cartonas galben Negru vede primul galben după un fault din spate la Adailton, la 20 de metri de poarta lui Gritti
  • 57'
    Schimbare A intrat Borza în locul lui Dina
  • 57'
    Nereuşitele din teren le creează o stare de nervozitate jucătorilor vasluieni, care apelează des la intrări dure, nesancţionate încă de arbitru
  • 46'
    Inceput repriza a doua
  • 45+1'
    Schimbare A intrat Stanciu în locul lui Costin
  • 45+1'
    Final prima repriza
  • 45'
    Buhuşi a recuperat o minge din picioarele lui Costin, i-a pasat lui Dina, dar recentrarea acestuia a fost prinsă de Borjan
  • 36'
    Vasluienii se căznesc să ajungă la poarta lui Gritti, în timp ce prahovenii se mulţumesc să se comporte ca o echipă aflată în deplasare
  • 24'
    Opriţa a încercat o pătrundere în forţă, a depăşit trei adversari, dar a fost blocat în cele din urmă la 20 de metri de poarta vasluiană
  • 17'
    Gol După o combinaţie superbă în banda stângă, Buhuşi a prins şutul vieţii şi l-a executat pe Borjan cu ceea ce va fi cu siguranţă golul anului
  • 6'
    Paito a centrat perfect pentru Temwanjera, dar lovitura de cap a acestuia din 6 metri a trecut pe lângă poartă